Blog

Cover Image

Czym charakteryzują się lampy loftowe?

Dzisiejsze aranżacje wnętrz mieszkalnych bywają przeróżne. Stylów i klimatów, które można stworzyć we własnych czterech ścianach, jest bardzo dużo, i niewątpliwie taka różnorodność jest jak najbardziej pożądana. Każdy styl wymaga jednak różnych dodatków, które często styl ten podkreślają albo są przysłowiową wisienką na torcie. Jednym z takich elementów wykończeniowych są lampy. Dziś chcemy zastanowić się nad tym, czym są i jakie cechy charakterystyczne posiadają lampy loftowe. 

Więcej

Cover Image

Jak oświetlenie wpływa na odbiór wnętrz?

Odpowiednie operowanie światłem jest sztuką, która buduje architekturę wnętrza. Światło nie tylko rozprasza mrok, ale poprzez wytwarzanie konkretnej atmosfery, wpływa na samopoczucie mieszkańców. Projektując oświetlenie danego pomieszczenia należy pamiętać, że istotne jest nie tylko usytuowanie punktów świetlnych, ale także barwa zastosowanych żarówek. Na szczęście rozwój technologii w dziedzinie lamp dał nowe możliwości operowania światłem.

Więcej

Cover Image

Jak dobrać klosz do lampy?

Wykańczając mieszkanie, każdy z nas chce wprowadzić w nim odpowiedni nastrój. Jednym z najważniejszych elementów są dekoracje. Odpowiednio dobrane potrafią gustownie podkreślić każdy styl wnętrza. Jednak oprócz wyglądu, ważna jest ich funkcjonalność, dlatego przez zakupem lampy i klosza, należy zastanowić się, jakie są nasze wymagania względem niej. Inną lampę warto wybrać do salonu, a inną do gabinetu.

Więcej